Природоохоронна робота

В наш час все більш актуального значення набувають заходи по покращенню стану навколишнього середовища, благоустрою та озелененню територій. Озеленення є складовою частиною загального комплексу заходів щодо планування, забудови і впорядкування території. Воно має величезне значення в житті людини та певним чином впливає на навколишнє середовище.

Зелені насадження є основними елементами художнього оздоблення території. Об'єктом озеленення називається земельна ділянка, на якій складові ландшафту (рельєф, водоймища, рослини) і будівельні споруди взаємозв'язані і призначені для відпочинку на відкритому повітрі. Естетичне і емоційне значення зелених насаджень обумовлене можливістю з їхньою допомогою чергувати враження від навколишнього простору, вводити в урбанізоване середовище природні елементи.

Озеленення території Хорошеозерської школи призначене для навчально-виховних цілей, фізичного розвитку і відпочинку учнів. Архітектурно-планувальне рішення, благоустрій та обладнання шкільної ділянки повинні якомога повніше відповідати своєму основному призначенню. Ось чому педагогічний колектив постійно шукає оптимальні шляхи оптимізації озеленення території нашої школи.

/Files/images/prirodoohoronna_robota/1.jpeg

В школі підтримується належний санітарно-гігієнічний режим, озеленені коридори та класні кімнати. Члени гуртка «Паросток» постійно слідкують за станом озеленення шкільних приміщень.

/Files/images/prirodoohoronna_robota/2.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/4.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/5.jpeg

Велике навчально-виховне значення має поєднання теоретичних занять в класі з дослідно-практичною роботою учнів на свіжому повітрі.

/Files/images/prirodoohoronna_robota/6.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/7.jpeg

Упорядкована шкільна ділянка сприяє повноцінному відпочинку учнів під час перерв, прищеплює їм любов до природи, вчить дбайливо ставитися до зелених насаджень, привчає до охайності і порядку. Саме тому діти і вчителі школи намагаються зробити все необхідне для того, щоб територія рідної школи була впорядкованою і привабливою.

/Files/images/prirodoohoronna_robota/8.jpeg

Велике значення для гармонійного розвитку дітей та юнацтва мають вправи на спортивних та ігрових майданчиках, які повинні бути естетично оформленні.

/Files/images/prirodoohoronna_robota/9.jpeg

На шкільній ділянці діти одержують уявлення про живу природу, безпосередньо беруть участь у вирощуванні рослин. Тому шкільна ділянка потребує максимального озеленення (до 40-50% території), за винятком тих частин, що мають спеціальне покриття - доріжок, алей, проїздів, господарського двору, окремих ділянок спортивних та ігрових майданчиків.

При озелененні шкільної ділянки колектив школи використовує в основному місцеву флору. Ні в якому разі біля школи не садимо рослини, що мають колючки та отруйні плоди: софору японську, вовче лико, терен, гледичію, акацію, ожину, обліпиху, бояришник звичайний. Протипоказані також такі трав'янисті рослини, як белена чорна, ясенець, дурман, цикута, наперстянка, осінник, молочай, латук отруйний та інші. Такі дерева, як ширококронні види тополь, біла верба, шовковиця під час цвітіння чи плодами забруднюють навколишню місцевість, вони сильно затінюють ділянку і тим самим затримують зростання трав та квітів.

Велике значення для успішного озеленення шкільної ділянки має ретельне проведення підготовчих робіт: своєчасне збагачення неродючого ґрунту органічними та мінеральними добривами і додержання правил озеленення в цілому.

Навколо самого будинку школи зелені насадження розміщуємо з урахуванням кліматичних умов даної місцевості та орієнтації по сторонах світу, вікон навчальних приміщень. Лінія посадки дерев від стін шкільного будинку з вікнами класів та лабораторій, що виходять на південь, мусить проходити на відстані двох висот повного росту для листяних порід дерев і ще більше для хвойних.

Благоустрій ділянки школи передбачає збереження існуючих на відведеній території дерев та кущів і комбінування їх з новими зеленими насадженнями.

Для озеленення шкільної ділянки висаджуємо дерева таких порід дерев: в'яз, липа, клен гостролистий і сріблястий, каштан кінський, береза, горобина, ялівець та різні фруктові дерева. Висаджувати дерева доцільно віком 10-14 років, причому для хвойних, плодових та швидкоростучих листяних дерев вік скорочується до 6-8, а для кущів - до 2-3 років.

Із чагарників висаджуємо жасмин, бузок, скумпію, таволгу, тамарикс, свидину, бересклет європейський та ін. Найціннішими декоративними видами чагарників вважаються гортензія, калина звичайна. В затінених місцях рекомендується висаджувати стійкі до затінення породи чагарників: бересклет бородавчастий, іргу, сніжноягідник. В ході проведення Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» у 2012 році колективом школи було прибрано 1 га території та ліквідовано 5 несанкціонованих сміттєзвалищ.

/Files/images/prirodoohoronna_robota/10.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/11.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/12.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/13.jpeg

В процесі озеленення території школи колективом було висаджено 200 дерев та кущів.

В Ічнянському лісництві посаджено 8.1 га лісу.

В результаті планування та проектування озеленення території школи учнями було впорядковано 2 квітники та висаджено на них квіти.

Наша робота у 2012 році
Загальна кількість учасників130
В тому числі учнів107
Площа прибраної території1 га
Кількість ліквідованих несанкціонованих сміттєзвалищ5
Кількість висаджених дерев та кущів200
Кількість газонів, квітників2
Кількість упорядкованих дитячих майданчиків2
Площа висадженого лісу8,1 га

Кожного року учні нашої школи проводять впорядкування та озеленення меморіального комплексу ім. Героїв Крут.

/Files/images/prirodoohoronna_robota/14.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/15.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/16.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/17.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/18.jpeg/Files/images/prirodoohoronna_robota/19.jpeg

Отже, зелені насадження відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні середовищ. Але одним із найважливіших наших завдань є збереження існуючих та створення новизх елементів озеленення, оскільки, виходячи з вищесказаного, ми безпосередньо відповідаємо за створення нормальних умов розвитку та навчання нашого майбутнього покоління.

Матеріал підготували члени гуртка "Паросток". Керівник гуртка вчитель біології Якушева О.М.

Кiлькiсть переглядiв: 921

Коментарi

 • semechkadala

  2017-04-07 15:25:12

  [url=https://семечка-джа.com/fr/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%8B/black-jack-auto.html]Black Jack auto souche de graines de chanvre Black Jack auto[/url] Фирма-производитель “Семечка Джа” занимается продажей отборных семян марихуанылучших сортов и уже несколько лет является лидером в этой области рынка. Посмотрите как в Европе налажен сбыт конопли. Взять хотябы http://www.cannabiscollege.com/ или там https://www.cancer...

 • semechkadala

  2017-03-10 05:55:11

  [url=https://семечка-джа.com/%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%8C_%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8_%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%80%D1%84.html]Купить семена гидропоники - конопли в Москве, СПБ, Питере [/url] Интернет-магазин “Семечка Джа” занимается реализацией качественных семян коноплиэлитных сортов и уже несколько лет лидирует в этой области рынка. Заметьте как в Европейских страна налажен сбыт марихуаны. Взять хотябы http://www.cannabiscollege.com/ или там https://www...

 • teplitcaDitly

  2017-01-13 10:52:19

  Наша компания - EКO TEC делает разработку эко – технологий в сфере сельского хозяйства, а так же благоустройства домов и т.д.. Наша компания накопила значительны опыт в данной области, который используем, в своей работе. Поэтому наша продукция имеет высокое качество тут http://teplitca.kiev.ua/g4790462-dvuskatnye-teplitsy двухскатные теплицы ....