Відкриття Меморіалу 25 серпня 2006 року.

/Files/images/kruti/4364.jpg

Президент України Віктор Ющенко разом з дружиною пані Катериною взяв участь у церемонії відкриття Меморіалу пам’яті Героїв Крут на Чернігівщині.

На початку церемонії Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів на місці відкриття Меморіалу заупокійну літію в пам’ять загиблих за незалежність України воїнів.

У своєму виступі Президент відзначив надзвичайну важливість бою під Крутами для історії боротьби за українську державу. «Я думаю, бій під Крутами – сильний історичний урок, з якого можна зробити не один висновок – як перемагати, як стверджувати українську державність», – сказав він.

В. Ющенко нагадав, що правда про Крути замовчувалася останні 90 років: «Та історія, попередня, вчила нас одному – викинути з голови історію Крут, щоб у вас не було жодних історичних висновків, щоб ви проїжджали повз це місце і навіть не дивилися в сторону цього поля».

«Я аплодую тим людям, які мають відношення до цієї історичної сторінки. Переконаний, що і через свідомість, і через підсвідомість українська нація буде постигати цей урок, і з кожним роком все глибше», – зазначив Президент.

Президент подякував усім, хто долучився до спорудження Меморіалу Героям Крут. «Сьогодні ми дійсно присутні при надзвичайній історичній події – повертається до нашої історичної пам'яті ще одна гідна пам'яті народу українська подія», – сказав Віктор Ющенко.

У церемонії також взяли участь голова Чернігівської облдержадміністрації Микола Лаврик, міністр культури та туризму Ігор Ліховий, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан, голова ради директорів Корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута.


Довідка. Пам’ятник представляє собою насипаний пагорб висотою до 7 м, на якому встановлено червону колону іонійського ордеру висотою 10 м, що завершується тризубом із стрічками по боках (композиція герба Української Народної Республіки, який в ті часи опрацьовано художником-архітектором В.Кричевським).

Перед пагорбом встановлено об’ємну, зроблену з граніту, композицію розміром 2,4х3 м, висотою 0,5 м, на якій викарбовано хрест і зображено образ студентської шинелі, виготовленої із металу.

Довідка. 21 січня 2006 р. Президент України Віктор Ющенко підписав Розпорядження № 10/2006-рп «Про вшанування пам’яті Героїв Крут».

Інвестор – благодійні кошти Української гірничо-металургійної компанії.

Вартість робіт зі спорудження пам’ятника – 1,5 млн. грн.


Кiлькiсть переглядiв: 166

Коментарi