Вшанування пам’яті Героїв Крут

2 лютого 2008 року біля залізничного переїзду станції Крути Борзнянського району відбулися заходи, присвячені 90-ій річниці бою під Крутами. Участь у вшануванні пам’яті українських юнаків, що полягли під Крутами у січні 1918 року взяв Президент України Віктор Ющенко. Глава держави поклав квіти до Меморіалу "Пам’яті Героїв Крут". У церемонії покладання також взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник, міністр оборони України Юрій Єхануров, заступник Глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний, т.в.о. Голови СБУ Валентин Наливайченко, голова фракції НУ-НС у Верховній Раді України В’ячеслав Кириленко, народні депутати України Іван Плющ, Лілія Григорович, Руслан Князевич, Голова НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Наталія Романова, представники обласної та місцевої влади, члени молодіжних та громадських організацій, політичних партій, слухачі військових навчальних закладів та ін.

Виступаючи перед присутніми, Президент України Віктор Ющенко наголосив, що правда про бій під Крутами має бути відновленою. Глава держави нагадав про те, що тривалий час цю історичну подію хибно тлумачили, умисно применшуючи її до масштабів невеличкого бою.

Однак, за словами Президента, битві, що 90 років тому відбулася під станцією Крути, судилося стати знаковою для української історії.

"Пам’ять про подвиг Героїв Крут є вічною і святою. Наша відповідальність полягає в тому, щоб захистити святі сторінки нашої історії. Влада зобов’язана зробити все, щоб не допустити найменших блюзнірських замахів на наші святині", - заявив Віктор Ющенко.

Він вказав на внесок загиблих у цій битві у становлення української незалежності. "Захисники Крут здобули велику духовну перемогу, бо незалежна українська держава, заради якої вони пішли у бій, стала реальністю", - сказав Глава держави.

Виходячи з таких історичних оцінок, він поставив звитягу Героїв Крут як взірець для української молоді, яка так само має бути небайдужою до майбутнього Батьківщини, шанувати історію і берегти пам’ять героїв. Окрім того, ця історична подія має стати уроком для українців.

"Дуже часто ми ставили під загрозу власні інтереси і цілі не від того, що був сильний противник, а через нескоординовані дії", - підкреслив Президент. Він також повідомив, що для того, щоб посилити значення битви під Крутами, буде створено музей. "Ці місця ще більше будуть шановані українцями", - наголос ив Віктор Ющенко.

Вперше в історії України під час урочистого церемоніалу відбулося батально-історичне дійство "Бій під Крутами" за участю близько двохсот учасників військово-історичних клубів України.

Реалістичне відтворення бою під Крутами є своєрідною спробою візуалізації подій збройної боротьби українського народу за власну державність під час Перших визвольних змагань 1917-1921 років.

Вшанувати пам’ять героїв Крут прибули делегації Харківської, Львівської, Сумської, Полтавської, Рівненської та інших областей.

Донецька обласна спілка творчої молоді Донбасу разом з представниками інших молодіжних організацій розгорнула найбільший у світі український державний прапор (розміри 30х45 метрів) в пам’ять про героїв Крут та на знак здійснення мрії про незалежність України, заради якої поклали життя молоді хлопці.

/Files/images/kruti/image010.jpg

/Files/images/kruti/Kruty010.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 212

Коментарi