• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

А що таке традиція?

Традиція (від лат. traditio – передача, оповідання, переказ) – це те, що передається від покоління до покоління, з уст в уста, як загальноприйняте, загальнообов’язкове, священне, перевірене віками, визнане необхідним для забезпечення подальшого існування й розвитку людини, колективу, держави, суспільства. Мета традиції полягає у тому, щоб закріпити і відтворити в нових поколіннях уставлені способи життєдіяльності, типи мислення і поведінки. Форми реалізації традиції різноманітні, але основними з них є звичай, свято й обряд. Роль традицій в розвитку людства можна порівняти з роллю пам’яті в розвитку окремої людини. Основна функція пам’яті полягає в збереженні набутого досвіду.

В організації та вихованні колективу велике значення має накопичення і розвиток традицій, які в ньому склалися. «Ніщо так не скріплює колектив, - зазначав А. С. Макаренко, - як традиції. Виховати традиції, зберегти їх - надзвичайно важливе завдання у виховній роботі. Школа, в якій немає традицій ... не може бути хорошою школою, і кращі школи, які я спостерігав ... це школи, які мають традиції ».

Так що ж таке традиція? Як сказав колись французький політик, історик та громадський діяч Жан Жорес – це не збереження попелу, а роздування вогню. І завдяки небайдужим людям цей вогонь горітиме яскравіше.

Кiлькiсть переглядiв: 203

Коментарi